Korunka ke korunce

Bezhlavým investování do věcí, které nemají z dlouhodobého hlediska smysl nás ubírá o peníze. Investovat se musí vždy s rozmyslem a je nutné vědět o tomto způsobu maximum. Mít přehled o jednotlivých bankách jejich produktech a nabídkách je nezbytné abychom mohli své peníze dobře zúročit. Někomu stačí když si vydělá na nájem, oblečení, nezbytné poplatky a jednou za rok dovolenou u moře. Někdo si přeje vlastnit miliony a jezdit po luxusních dovolených několikrát ročně. Začít se musí už v drobnostech a důležité je naučit se nepohrdat penězi. Když se někdo narodí jako dítě bohatých rodičů má zčásti vyhráno a zajištěnou svoji budoucí stránku života. My ostatní se musíme hodně snažit, ale o to máme větší radost z vydělaných peněz.
propisky u peněz
Když si však začteme do životních příběhů bohatých lidí pochopíme, že vždy to jsou lidé, kteří neměli zpočátku téměř nic a pouze živořili s minimem financí. Mnoho těchto lidí rozjelo své podnikání snahou něco dokázat a valná většina z nich nikdy nepohrdala penězi.


Většina lidí chce hned mnoho peněz a nechápe že za tím stojí mnoho úsilí. Nikomu nepadají peníze sami do klína a když tam jak vůlí šťastné náhody. Bez toho abychom část peněz každý měsíc nechali zúročit například na stavebním spoření se nám bude hůře spořit a peníze budou pomaleji přibývat.
stíny mincí


Změňte přístup


 

I korunu na chodníku se vyplatí zvednout, nikdy nevíte, jestli z jiného úhlu nezahlédnete třeba stokorunu. Přístup k penězům, jaký máme určuje naše budoucí bohatství. Ne nadarmo platí známé pořekadlo: „Kdo chce víc, nemívá nic“. Zamysleme se, zdá současný životní standart není příliš vysoký a ušetřené peníze by se nedali vhodněji investovat. Ono koruna sem koruna tam ve výsledku dokáže udělat velké částky. Je dobré si hlídat své výdaje a zapisovat si je, protože to pomáhá lépe se v nich později orientovat. K dispozici jsou i speciální mobilní aplikace, díky kterým budete mít o svých výdajích dokonalý přehled na korunu přesně.