Osvěžení v létě

Pokud doma uklízíme pravidelně, tak se u nás nečistotě a různým bakteriím moc nedaří. To samé by se mělo praktikovat u bazénu. Pokud totiž nechodíte pravidelně na koupaliště nebo do nějakého přírodního koupaliště, tak si s největší pravděpodobností časem pořídíte bazén. Ten si nejčastěji pořizují rodiny, které mají děti a také vlastní domek a zahradu. Případně bydlí v bytě a někde mají koupenou zahradu.

plavec v bazéně

O takovou „menší vodní nádrž“ je však potřeba se pravidelně starat a nakoupit si k ní poměrně velké množství doplňků. Například filtraci. Jestliže budete mít nějaký větší bazén, u kterého se nebude pravidelně vypouštět a zase dopouštět voda, tak je potřebné si ji pořídit. Stojí pár tisíc, takže je potřeba počítat s investicí i ke koupenému bazénu. Takových filtrací je více druhů. Můžete si tedy vybrat podle toho, která se Vám bude víc hodit. Pokud si nejste jisti s výběrem, tak si nechte poradit od odborníků přímo v prodejně, ve které budete nakupovat.

Dále je dobré si koupit plovák, do kterého se umisťuje chlor do bazénu. Také síťku, kterou budete lovit nečistoty a tím čistit vodní hladinu. Dále vysavač. Ten může být buď ruční nebo automatický. Jestliže nebudete mít velký objem, tak Vám stačí ruční. Pokud však budete mít nádrž do země nebo větší nádrž, tak je lepší si koupit automatický. Ušetří Vám hodně práce, protože ji důkladně odvede za Vás.
čistá voda

Dále je potřeba chemické vybavení. Například chlorové tablety. Ty se umisťují do výše zvýšeného plováku. Pak také přípravek proti řasám. Růstu řas se daří hlavně v horkých dnech. Poté vločkovač a další chemické vybavení. Pokud se ve výbavě moc nevyznáte a nevíte, co všechno budete potřebovat, tak si jednoduše nechte poradit nebo se podívejte po internetu. Zde najdete mnoho článků na toto téma a také dobré rady a tipy. Pak už si můžete užívat krásné vody a letního osvěžení.