Co vše lze udělat ze starého oblečení?


Každé oblečení, které nosíte se jednou stane už nenositelným a k vyhození. Pokud je vám však líto vyhodit něco, co bylo kdysi vašim oblíbeným kouskem, zaměřte svou pozornost na kusy látky, které ještě jdou využít v něco nového.
potřeby na šití.jpg

Starých kalhot se nezbavujte, naopak – nastříhejte je!

Každé kalhoty se jednou odřou a je nutné si pořídit nové. Ty staré však za žádných okolností nevyhazujte, ale udělejte něco, co ještě bude k nošení nebo využití na doma.
·       Šortky nebo sukně– pokud se vám neroztrhali zadní kapsy, využijte je k přešití v letní kraťasy nebo sukni. Nemusíte si lámat hlavu nad tím, jak na to, jde to naprosto jednoduše a nosit je můžete třeba jen někam na chatu nebo k rybníku.
·       Pytlíky na malé drobnosti doma nebo v garáži– jelikož jsou kalhoty šité do tvaru tunelu, můžete si je nastříhat na různě velké pytlíky a zašít je na jejich koncích (samozřejmě tou nenošenou stranou, ať mají hezký tvar pytlíčku). Pak k nim můžete našít jen ouško, které pověsíte někam do kuchyně, chodby nebo na malé náčiní v garáži. Nebo využijte jednu část kalhot do předsíně na deštníky.
flanelová košile.jpg

Volné tričko jako prostor k vymýšlení

Každý z vás má doma nějaké volné tričko, které je možná už špinavé nebo jednoduše nenositelné. Co takhle ho využít v něco, bez čeho ani v létě nevytáhnete paty z domu? Vyrobte si z něho letní kardigan. Tričko rozstřihněte uprostřed a odstřiženou část zašijte (nejlépe šicím strojem). Pak ho můžete vylepšit k obrazu svému tak, že si ho obarvíte vaší oblíbenou barvou (na oblečení) nebo jen všemožně pocákáte a docílíte efektu map.
prádelní šňůra.jpg

Trička bez ramínek vám budou držte jako sukně

Nespočet žen si v určitém věku kupuje trička bez ramínek. Časem však většina z nich zjistí, že se snadno roztahují nebo nedrží tam, kde by chtěly. Využít je však ještě můžete na jiné části vašeho těla, a to v podobě úzké sukně, která vám může „vyrýsovat“ pozadí. Taková sukně je v létě skvělá díky tvaru a volnosti, kterou každá žena ocení. Takže – pro příště věci z vašeho šatníku spíše předělejte k lepšímu a zapomeňte na vyhazování.
TIP: CO SE STARÝMI ZÁCLONAMIjestli máte doma staré záclony a v rodině nějakou malou princeznu, můžete jí ušít šatičky, které přešijete záclonou. Bude tak mít krásné roztomilé šaty, vhodné třeba i na svatbu nebo oslavu.