Jak předcházet rýmě

Rýma sice vypadá jako banální onemocnění, ale dokáže pěkně otrávit. Akutní rýma nebo alergická senná rýma zatěžuje organismus a znepříjemňuje život. Dá se s ní však snadno zatočit, ještě lepší ale je nedostat ji vůbec. Zkuste pár tipů, které vám pomohou snížit riziko onemocnění, a budete celý rok zdraví jako rybičky.

Ø  PRAVIDELNĚ VĚTREJTE. Čerstvý vzduch je důležitý nejen doma, ale také v kanceláři. Díky němu se udržuje vaše nosní sliznice vlhká, a tím pádem také méně náchylná k virům rýmy.
Ø  VYVARUJTE SE V MÍSTNOSTI PŘÍLIŠ VYSOKÝCH TEPLOT. Správně by teplota u vás doma neměla přesahovat více než 20°C. Virům se totiž v přetopených a uzavřených místnostech velmi daří.

Ø  PREVENCE JE NEJLEPŠÍ LÉK. Stačí se pravidelně otužovat, a to jak v zimě, tak v létě. Váš imunitní systém se pak s rýmou snadněji vypořádá.
Ø  CHOĎTE NA PROCHÁZKY. Pravidelný pobyt na čerstvém vzduchu vám jen prospěje.

Ø  NEBERTE ZBYTEČNĚ ANTIBIOTIKA. Na rýmu antibiotika brát nemusíte, pokud se k ní nepřidá virové onemocnění. Čím častěji totiž antibiotika užíváte, tím si na ně organismus zvykne a příště by nemusely zabrat.
Ø  ZKUSTE ČESNEK A CIBULI.  Tato přírodní medicína dodává tělu energii, zahání bacily a bakterie, a prohřívá unavené tělo.

Ø  ULEHNĚTE DO POSTELE. Hned při prvních příznacích rýmy zůstaňte v klidu, odpočívejte a hodně spěte, abyste posílili obranné mechanismy imunitního systému.
Ø  PIJTE HODNĚ TEKUTIN.  Při nachlazení nezapomínejte dodržovat pitný režim. Vynechat byste ale měli kávu a nápoje s kofeinem. Pijte čaj, vodu nebo ovocné džusy. Dostatečná hydratace chrání vaše tělo před vstupem další infekce.

Ø  POZOR NA NOSNÍ SPREJE. Jejich špatným zacházením a překročením doby jejich užívání si můžete narušit sliznici. Používejte raději solný roztok, který si snadno vyrobíte doma.
Ø  JEZTE VITAMÍNY. Strava bohatá na vitamíny posiluje imunitu a vyzbrojí vás proti virům rýmy.