Jak se šetří s LED žárovkou?

LED žárovka( Light Emitting Diode= světlo vyzařující dioda) začíná být velmi oblíbená díky svým vlastnostem, které umožňují úspornější provoz a ohleduplnější přístup k životnímu prostředí. Tato moderní technologie má již své pevné místo na trhu a stále se zdokonaluje. Je pravdou, že i mezi LED žárovkami se mohou najít výrobky, které nedosahují slibované kvality. Proto a kvalitu od osvědčených výrobců, je totiž velmi důležité, z jakých komponentů je žárovka sestavena. Získáte tak produkt, který se stane užitečnou součástí vaší domácnosti, a ještě ušetříte.

světlo v domě.jpg

Proč je LED žárovka tak populární?

Mezi typické vlastnosti tohoto světelného zdroje patří dlouhá životnost. Konkrétně se hovoří o 50 000 hodinách svícení. To v praxi znamená, že pokud budete denně svítit v průměru 6 hodin, vydrží žárovka přibližně 24 let. Slušný výkon na jednu žárovku, nemyslíte? Navíc, jako bonus někteří výrobci nabízejí záruku až 5let.

mokrá žárovka.jpg

Skvělé také je, že je odolná proti mechanickému poškození a vibracím. A to díky materiálům, ze kterých je vyrobena. Není tedy tak křehká, jako její předchůdkyně. To je opět významné plus pro vaši peněženku, protože nedochází ke zbytečným ztrátám při neopatrné manipulaci.

Protože je možno opětovně použít 95% z vrácených žárovek, výrazně se tím uleví životnímu prostředí. A to je důležitý přínos. Žádné světelné zdroje rozhodně nepatří do běžného odpadu! Nemusíte ale nutně běžet s každou žárovičkou do sběrného dvora. Měli by vám je odebírat i v obchodě s elektronikou.

LED žárovka se po stisknutí vypínače plně rozsvítí během zlomku vteřiny, na rozdíl od těch úsporných, kterým to zabere daleko více času. Bez problému zvládají časté rozsvěcování a zhasínání, aniž by praskly, protože nemají tepelné vlákno.

Další příjemnou vlastností tohoto světelného zdroje je vysoký měrný výkon. Dá se to volně přeložit tak, že daleko účinněji přeměňuje elektrickou energii na světlo. Spotřebovává tedy energie podstatně méně a tím vy šetříte, aniž byste se museli omezovat.

Návratnost investice do koupě nové žárovky se odhaduje maximálně na rok, pak už vám ledka šetří peníze. Průměrná roční úspora energie se pohybuje kolem 90% oproti klasické žárovce. To vše si vynásobte životností žárovky, počtem kusů v domácnosti a získáte docela povzbudivý výsledek.

LED technologie je jednoznačně spolehlivá možnost, jak ušetřit peníze při běžném provozu a zároveň žít v příjemném a prosvětleném prostředí na dlouhá léta.