Kam zajít na kávu?


Taky máte takový zvyk, že rádi občas chodíte na dobrou kávu do nějaké kavárny? Je to občas mnohem lákavější, než si ji udělat doma. Na dobrou kávu nemusíte jít sami. Většinou lidé chodí s kamarádkou pokecat o všedních starostech nad šálkem kafe a s dobrým zákuskem. Není na tom vůbec nic špatného. Někomu káva chutná a někomu ne. Máme plno druhů kávy a každému chutná nějaká jiná. Které jsou ty nejzákladnější, co většina lidí zná?

kafe

a) ledová káva – ledovou kávu si vychutnám za každého období a to ať je léto, nebo zima. Samozřejmě, že lepší je ledová káva v létě, kdy je šílené horko a člověk se potřebuje osvěžit, ale i v zimě se ledová káva pít dá. Vím o tom svoje.

b) klasické kafe doma – to klasické kafe doma, které vám na pár zmáčknutí udělá kávovar sám. Kávu si můžete dolít mlékem a osladit. Já osobně musím hodně kafe sladit, pokud v něm není třeba zmrzlina, protože kafe jako takové hořké mi nechutná. Prostě ho musím mít vždycky sladké a to je teda někdy opravdu k smíchu, ale co..

c) latté, cappucino a další – ty si můžeme koupit buď v nějaké pekárně, kde nám je udělá automat a nebo můžeme na tyto druhy kafe zajít do cukrárny nebo kavárny. Osobně je za mě lepší ta druhá varianta. Ale pokud člověk spěchá, prostě si jej někdy dá i z automatu. To je klasika a vidím to denně.

kafe

Káva je obecně něco, co je zdraví prospěšné, ale nemá se to s ní přehánět. Je jasné, že pokud si dáte pět kafí denně, vaše tělo se vám za to moc neodvděčí a nebude rádo. Je to celkem logické, protože kafe je v rozumné míře fajn, jakmile to ale přeženete a budete to takhle dělat pořád, pomalu a jistě tím svoje tělo poženete do záhuby.

Jak tedy pít kafe?

Normálně. Všeho s mírou, nic se nemá přehánět. Pokud pijete opravdu hodně kafe přes den, zkuste si nastavit hranice, které budete jasně dodržovat a držte se toho.