Každý bylinný čaj působí na něco jiného


Už odjakživa naše babičky pily bylinné čaje. Mají mnoho účinků a pokud čekáte, že účinkují jenom na nemoci, jako je chřipka, kašel a podobně, jste docela dost na omylu. Jejich účinky jsou totiž mnohem větší a každý bylinný čaj působí na něco jiného. Pojďme si to probrat dopodrobna.

Zázvorový čaj

Zázvorový čaj je jeden z nejproslulejších účinkujících na nachlazení, chřipku a kašel. Stačí jej popíjet v době nemoci tak dvakrát až třikrát denně a už po několika dnech byste se měli cítit lépe. A čím silnější si jej uděláte, tím více vám bude účinkovat.

s

Kopřivový čaj

Jedním z účinků kopřivového čaje je ten, že působí na nachlazení, stejně jako zázvorový čaj. Takže když ho budete popíjet, dostanete do těla živiny a posílíte si vaši imunitu. V dnešní době si kopřivový čaj můžete udělat klidně sami doma. Kopřiva roste úplně všude, a tak ji stačí natrhat a vylouhovat. A právě výluh z ní je naprostá bomba. Kromě toho taky napomáhá tělo detoxikovat a je užitečný i při menstruačních bolestech. Sama s menstruačními bolestmi mám problém, a právě kopřiva mi docela dost dobře na ně zabírá.

s

Čaje proti stresu

Pokud si myslíte, že žádný čaj na stres neexistuje, není to tak úplně pravda. Mnoho z nás má stres, ať už je to z čehokoliv, a právě čaj na stres pomáhá a dokáže vás příjemně uklidnit a vrátit vám ztracenou náladu. Který že to je? Uhádli jste správně. Je to meduňkový čaj. Taky jej piju, když nemám zrovna nejlepší náladu a musím říct, že opravdu zabírá. A pokud máte třeba problém i se spánkem (častokrát se v noci budíte, nebo vám nejde usnout), i na to meduňkový čaj účinkuje. Stačí jej pít třeba půl hodiny před tím, než jdete spát a uvidíte ten obrovský rozdíl. Čaje jsou celkově velmi prospěšné pro naše zdraví a každý má jiné účinky. Tak vyzkoušejte nějaký z e-shopu darka-shop.cz a uvidíte, jak vám bude chutnat.