Nábytek z masivního dřeva se finančně vyplatí. Kupte si třeba postel!

Výběr těch správných kousků může svým způsobem paradoxně komplikovat i fakt, že dnešní trh je nábytkem různých druhů doslova přesycen. Vybere si zkrátka opravdu kdokoli, ať už patří mezi velmi náročné uživatele, tak i v případě, že hledá to nejlevnější účelné zboží.
Jestliže patříte k lidem, kteří si volí postel 180×200 výlučně podle sumy, kterou za něj zaplatí, pak byste měli být na pozoru, protože taková výhodná nabídka nemusí být ve skutečností tak dobrá koupě, jak se domníváte.postel v pokoji s výhledem.jpg
Například když si koupíte laciný nábytek z dřevotřísky, tak jej budete muset chtě nechtě po pár letech vyměnit, neboť se snadno poničí, jeho barvy vyblednou, snadno se okouká. Ovšem to nejhorší ze všeho je, že není bez rizika. Dřevotříska je materiál zhotovený z dřevěných zbytků vzájemně slepených lepidlem, jehož výpary mohou způsobovat různé zdravotní potíže.jehličí borovice v dlani.jpg
Naopak na první pohled zdánlivě dražší masivní dřevo vám vydrží desítky let a bez potíží vás přežije. Je na první pohled krásné, každý kousek je jedinečný, a stárnutím dřeva roste jeho krása i hodnota. A navíc je velice odolné, a pokud se přeci jen poničí, je snadné jej opravit, a to i svépomocí. A pokud jde o zdraví, tak o to se v blízkosti nábytku z masivu rozhodně nemusíte obávat.
Takže když si všechna fakta dáte dohromady a dobře si vše spočítáte, tak musíte nevyhnutelně dojít k závěru, že na první pohled vyšší investice do dražšího nábytku z masivu se vám dlouhodobě vyplatí.