Nejžádanější certifikáty na trhu práce

Není pravdou, že se po dokončení studií s učením už nesetkáte. Alespoň ne pro ty, kteří míří výše a chtějí se neustále zdokonalovat. Rozhodně není dobře, pokud se člověk spokojí s prací, kterou právě vykonává a neočekává více. Je třeba se neustále motivovat a zdokonalovat.

S každou novou kvalifikací či certifikátem roste vaše cena na trhu práce. Pokud tedy chcete změnit zaměstnavatele, zvažte, jestli by nestálo za to, zainvestovat do některého z certifikátů, která by vám následně mohl otevřít dveře do několika firem. Nejvíce ceněné jsou pak mezinárodní certifikáty, které zaručeně pomohou se na trhu práce posunout.
Nejvíce ceněnými certifikáty jsou v současné době ty v oblasti IT a řízení projektů. Jejich držitelé, tak patří mezi nejlépe placené zaměstnání.

Nejhodnotnější certifikáty v oblasti IT:

·         VMware Certified Professional Datacenter virtualizace (VCP5-DCV)
VMware Certified Professional patří mezi nejhodnotnější a nejžádanější profesionální kvalifikace na trhu práce. Certifikát vyžaduje dokončení školení, praktické zkušenosti s technologiemi VMware a složení zkoušky. Jeho držitelé mají vzdělání potřebné k úspěšné instalaci, nasazení a správě VMware vSphere prostředí. Tato úroveň certifikátu je druhou úrovní certifikačního programu pro profesionály správy virtuálních strojů v datových centrech.
·         ITIL Foundation
ITIL Foundation je základní a vstupní kvalifikace standardu ITIL. Držitel tohoto certifikátu má základní povědomí a znalosti o řízení IT procesů, o konceptu řízení IT, o terminologii ITIL a o životním cyklu IT služeb včetně návazností mezi jednotlivými fázemi životního cyklu IT služeb.

Nejhodnotnější certifikáty v oblasti v oblasti řízení rizik:

·         PMP (Project Management Professional)
PMP (Project Management Professional) je označení pro mistrovskou úroveň dovedností potřebných pro řízení projektu dle certifikačního programu projektového řízení PMI. Jedná se o jeden z nejdůležitějších certifikací projektových manažerů. Držitelé certifikace PMP objektivně dosahují lepšího platového ohodnocení než jejich necertifikované protějšky. Pro získání certifikace PMP je nutné splnit požadavky, které objektivně zhodnotí zkušenosti, vzdělání a odborné znalosti uchazeče. Certifikát PMP zvyšuje hodnotu uchazeče na trhu práce.