Zdravou výživou k pevnému zdraví

Samozřejmě existuje několik chytrých fíglů, jak šanci, že onemocníte, co nejvíce snížit. Patří k nim dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, otužování, vyhýbání se stresu, vyhýbání se nemocným lidem, a především strava bohatá na vitamíny a jiné výživově hodnotné látky. Ta se vám bude každopádně hodit vždy, ať už je jakékoli roční období. Zdravá výživa totiž prospívá zdravému tělu a vysokému věku, kterého se chceme všichni dožít.

vyklíčení

A nejlepší zpráva je, že pokud chcete obohatit svůj jídelníček, nemusíte za to utrácet celé jmění. Nemusíte dokonce zamířit ani do lékárny pro drahé výživové doplňky, ani se pustit do velkého zahradničení a pěstování zeleniny. Jde to i mnohem jednodušším způsobem, za méně peněz a s menším pracovním vypětím. Stačí, když si začnete pěstovat klíčky!

Klíčení semínek je hračka, dokonalý výživový doplněk budete mít za pár dní na stole

Klíčení semínek je hitem posledních let, takže je pravděpodobné, že už jste o něm něco slyšeli. Ale možná ještě nevíte, jak je to snadné, a že se do toho může pustit naprosto každý, protože k tomu nepotřebuje žádné speciální dovednosti, zahrádku ani mnoho času.

polévka s klíčky

To jediné, co se vám přitom bude opravdu hodit je dobrá nádoba na klíčení. Jistě, i v tomto případě je možné improvizovat, ale ti, kdo už to vyzkoušeli, vám potvrdí, že investice do speciální nádoby https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ se vám brzy vrátí. A to tím spíše, že vás nebude stát více než několik sto korun.
Když do sklenice anebo misky na klíčení nasypete semínka, tak máte polovinu práce za sebou. Stačí je zalít vodou, nechat nabobtnat a spolehnout se na práci přírody. Semínkům postačí, když je budete pravidelně prolévat vodou, zajistíte jim pokojovou teplotu a dostatek světla. A za to málo se vám odvděčí bohatou úrodou klíčků, ve kterých najdete vitamíny, minerály, enzymy, stopové prvky a další důležité látky v té nejčistší a dobře stravitelné podobě.