Arginin je důležitá látka pro každého z vás


K čemu je potřebný Arginin

Víte, co je Arginin? Je to semi-esenciální aminokyselina, tento výraz znamená, že si ji tělo tvoří samo, ale jen za jistých okolností, a že bychom ji zároveň měli přijímat ve stravě. Ne vždy ale samotné pokrmy postačí k pokrytí potřeby po této látce.

Kdy je třeba Arginin doplňovat suplementy

V první řadě si připomeňme, že není suplement jako suplement. Vycházejme z toho, že vždy to nejlepší, co lze do organismu doplňovat mimo běžnou stravu, by mělo být přírodního, nikoli syntetického původu. Výhodou přírodních suplementů je jejich zdravotní nezávadnost a absence vedlejších účinků.

různé druhy luštěnin

Úrazy – představte si, že si zlomíte nohu pádem ze schodů, kdy přehlédnete, že někdo před vámi vytřel schodiště a ponechal schody mokré. Pád ze schodů může mít i fatální následky, například pokud si způsobíte frakturu lebeční kosti. Jestliže si zlomíte nohu, bude to sice mírnější forma úrazu, ale neznamená to, že je to úraz vysloveně banální. Budete potřebovat v období rekonvalescence dodávat kvalitní stravu a živiny a Arginin vám může být také prospěšný.

ořechová směs

Chronické civilizační choroby – organismus bývá vyčerpaný u většiny chronických těžkých nemocí, i tehdy má arginin své platné místo jako suplement, protože je to tělu přirozená živina.

Posilování, extrémní sporty – kdo pravidelně sportuje a provozuje zejména silové sporty, měl by ve své stravě mít zastoupené všechny výživové prvky a také látky, s nimiž se rychleji buduje svalová hmota a tělo se zotavuje ze silového tréninku. Pouze připomínáme, že nic se ale nemá přehánět, a to platí i pro extrémní sporty a silové tréninky.

Stres – kdo je pod tlakem chronického stresu a obtížně se z něj vymaňuje, měl by užívat v první řadě adaptogenní bylinky a jako další vhodný doplňkový zdroj i aminokyselinu Arginin. Stres dokáže organismus dostat až lidově řečeno na okraj propasti, a je zapotřebí se mu účinně postavit.