Dovolená jako dobrodružství

Možná se to stalo i vám. Jste v pracovním procesu a ani nějak nepočítáte s tím, že byste měli vyrazit v létě na dovolenou. A najednou se objeví možnost. Nebo i z nějakého jiného důvodu se vám naskytne příležitost vyrazit na pár dní někam pryč. No jo, ale kde teď na rychlo sehnat nějaký zájezd? Nabídky je sice široká, ale když o těch místech nic moc nevíte, neznáte je. Samozřejmě že v cestovní kanceláři vám každý vychválí právě jen to, co nabízí sám. Dá se spolehnout na informace, které jsou motivovány prodejem zájezdu? Nedá! Tak co tedy dělat?
kráva na louce
Neříkejte, že se vůbec nevyznáte ve světě nebo alespoň v Evropě? Přece vás určitě už někdy upoutala nějaká destinace, nebo kraj, oblast. Přece jste viděli některé dokumentární pořady, u kterých jste si řekli, že tam musí být krásně a zatoužili jste se tam také podívat.
Tak na co čekáte? Vyrazte!
Dovolenou opravdu nemáte důvod plánovat měsíce dopředu. Dokonce nemusíte plánovat vůbec. Stačí si vytýčit cíl. Nebo cíle. Jediné co potřebujete k dovolené je doprava. A pokud máte auto, máte jediný problém dovolené vyřešen. Nic víc nepotřebujete. Snad jen doklady a trochu peněz.
V dnešní době lze kdekoliv v Evropě a možná i ve většině zemí světa přežít pouze s penězi. Všude lze zakoupit vše. Od toaletních potřeb po pyžamo, nebo po dresscode pro večerní příležitosti. Takže není co řešit.
Za cíl dovolené si můžete vybrat několik záležitostí. Může to být konkrétní místo. Může být i několik míst, které postupně budete navštěvovat. A také můžete si určit pouze všeobecný cíl, jako moře, Alpy, Paříž. Poslední možnost je pro někoho úplná kovbojka. Dejme tomu že si řeknete, že pojedete nějakou vzdálenost od domova. Třeba 1500km. Když počítadlo kilometrů dosáhne této hodnoty, otočíte se a pojedete zpátky. Samozřejmě že nepojedete tou stejnou trasou.
kostel u moře
Uvidíte, jak zajímavá dovolená se z takového ztřeštěného plánu nakonec vyklube. Poznáte řadu zajímavých a překvapivých míst. Najdete kouzelné hotýlky, či penziónky. Budete večeřet na romantických místech, které byste v žádném průvodci nikdy nenašli. A navštívíte památky a atrakce, o kterých jste neměli ponětí že vůbec existují. Věřte, stojí za to trochu blázniviny.