Tbilisi a krásy Gruzie

Hlavním tahákem je zde jistě nádherná příroda, již si užijete, aniž by vás rušil hluk města, a přitom budete pořád blízko civilizaci. V oblasti Kavkazu byste nepoznali, že nejste v tak propagovaných rakouských Alpských paloucích, ale v zemi, kde ještě nedávno probíhala válka.
Pokud chcete opravdu nádherný výhled na okolí, vylezete na nejvyšší horu tohoto pohoří Elbrus – tedy největší horu na pomezí Asie a Evropy. Výhled je to opravdu úchvatný…
Pokud chcete cestovat a máte rádi památky, musím doporučit Kazbegi, horu s nádherným výhledem a kostelem Gergeti Trinity, ke kterému je těžké se dostat, výsledek však stojí za to.
gruzie tbilisi
Gruzie má také přístup k moři, konkrétně tedy k Černému. Jeho krásy si nejvíce užijete na pláži Batumi v blízkosti hor. Tudíž si můžete jít zalyžovat a za pár hodin se koupat v moři. Díky tomu, že Batumi se nachází v subtropech, je zde teplo i v zimním období.
Nejkrásnější překvapení této země jsou podle mě místní lidé, kteří si vás získají svoudobrosrdečností a dobrou náladou. I když jen projíždíte malou vesničkou, nebo jste ve velkém městě jako, vždycky jsou příjemní, zpívají a cítíte se mezi nimi moc dobře.
Neopakovatelný zážitek je ale navštívení Tbilisi – hlavního města kde se mísí kultury všech okolních států. Zatím je spíše uzavřené širšímu světu, takže zde moc KFC a Burger Kingů nenajdete. Co zde ale i malé uličky, připomínající romantickou Paříž. Doporučuji tedy vzít si s sebou také foťák a zdokumentovat krásy těchto ulic.
hory gruzie
Důležité jsou také ceny, které jsou velmi podobné jako u nás, ve stravě možná i levnější. Jídlo samotné je pro nás v celku exotické, díky různým zvláštním pokrmům kombinující východní a západní kulturu. Určitě vám zachutnají Khinkali – něco jako ruské pelmeně – plněné masem nebo zeleninou.
Tak co, plánujete dovolenou v Gruzii? Opravdu to stojí za to.