Kdy je načase změnit práci?

V případě, že začínají negativní pocity spíše převládat, je načase začít uvažovat o změně. Rozhodně se toho nebojte, může se jednat o změnu životní, za kterou budete jednou opravdu rádi. Podívejme se teď spolu na to, kdy je načase o takové změně začít přemýšlet. Pokud se v těchto bodech poznáváte, jste kandidátem na přehodnocení své pracovní kariéry. V podstatě se může jednat o změnu kosmetickou – například zůstat v oboru, jen změnit působiště. Nebo už vás stíhá kompletní nezájem o obor a změníte práci úplně. Kdy k tomu ale má dojít?
skok do nového roku
V případě, že …
– máte mezilidské problémy v práci
Velmi častým důvodem ke změně jsou právě vztahy s kolegy či nadřízenými. V případě, že ani s pomocí dobré komunikace nemůžete s tímto stavem nic dělat, je čas se poohlédnout jinde.
– máte mezilidské problémy i doma
Práce se nám vždy promítá nějakým způsobem i do života osobního. Pokud v negativním směru, začněte přemýšlet o tom, jestli vám to za to stojí. Často se rodině nelíbí, že jste často pryč a potom se zbytečně hádáte. Důvody zhoršených vztahů mohou být jakékoli.
– o sebe přestáváte pečovat
I takto zdánlivá banalita vám může ukázat, jak na tom jste. Jestliže jste si všimli, že už vás skoro nic nebaví a to i v péči o své tělo či vzhled, je načase přemýšlet proč. Při jakékoli nespokojenosti máme tendence péči o sebe podceňovat. Podle fyzického vzhledu dost často odhadnete, jak na tom lidé jsou se spokojeností se svou osobou.
práce a práce
– začínáte více popíjet či kouřit
Tyto berličky fungují na lidstvo odjakživa. Pokud k tomu sklouzáváte, popřemýšlejte, co vám chybí. Dost často se tyto pocity propojují s nespokojeností v práci.
– začínáte být více nemocní
Každý trpí na něco jiného. Při dlouhodobé pracovní nespokojenosti se vám mohou začít horšit vaše chronické obtíže nebo můžete začít být jednoduše více nemocní. A týká se to i takových obtíží jako je nachlazení apod. Tělo se totiž brání na fyzické úrovni.