Kvalitní sůl se může hodit i Vám

Možná se vám to zdá opravdu jako hloupost. Není to ale tak, jak to vypadá.
O soli jste toho již určitě slyšeli hodně. Velkým paradoxem je ale to, že sůl se hodí na cokoliv ale nejméně do kuchyně, kde se používá v opravdu velkém množství.
To je možná důvod toho, proč vznikají problémy s krevním tlakem, infarkty, mrtvice apod.
dřevěné naběračky
Je sice pravda, že mnoho jídel má díky soli lepší chuť, ale pokud jí dáváme opravdu velké množství, nevěstí to pro nás nic dobrého. Dávejte si tedy při přípravě pokrmů pozor na to, kolik jí do jídla dáváte.
Taková mořská sůl je ale zase pro změnu velmi dobrá pro naši pleť. Možná pro vás bude překvapení, že je součástí mnoha kosmetických přípravků. Jestliže patříte mezi ty, kteří mají kožní problémy (ať už se to týká pleti nebo čehokoliv jiného) mořská sůl je jasnou volbou pro brzké vyléčení.
Existuje mnoho druhů soli. Kromě té mořské známe dále ještě kamennou, vřídelní nebo himalájskou. Každý druh je něčím specifický a mimořádný.
Jestli jste ještě nikdy neslyšeli o himalájské soli, nevadí. Poznáte ji tak, že má růžovou barvu, díky železu. Používá se hlavně na pleť, kterou regeneruje a osvěžuje.

Pro změnu vřídelní sůl má protizánětlivé účinky, čistí a dezinfikuje. U nás se nachází například v Karlových Varech.
Mnoho lidí také sůl hojně využívá pro koupele. Každý, kdo někdy koupel se solí vyzkoušel, vám řekne, že je to velmi příjemné a osvěžující. Pokud se tedy také rozhodnete pro solnou koupel, je důležité, abyste v ní pobyli minimálně 5 minut a teplota vody byla okolo 30 stupňů.
sůl v dlani
Každá sůl má ale jiná pravidla, pokud má přijít do koupele. Pokud se tedy rozhodnete, kterou sůl byste rádi vyzkoušeli, najděte si raději na internetu pár informací, ať pak nejste nemile překvapení.
Jestliže tedy nevíte, co dnes dělat, zkuste nějakou tu koupel určitě vyzkoušet.
Pokud byste se chtěli dozvědět více, zkuste navštívit