Mancinella je nejnebezpečnější strom na světě

Možná byste si mohli mancinellu splést s planou jabloní, protože vypadá jako docela obyčejný nevinný strom. Je to však skrytý zabiják a asi nejnebezpečnější strom na světě, proto ho již španělští mořeplavci nazvali stromem smrti. Proč je tedy velmi nebezpečné ochutnat jeho lákavě vypadající plody, nebo třeba jen stát v blízkosti tohoto nenápadného stromu?

strom

Říká se, že Karibik je skutečným rájem na zemi, to ovšem platí jen do doby, než zde na mořském pobřeží narazíte na strom zvaný mancinella. Tento zákeřný strom se pak stává nebezpečným všem turistům, kteří o něm nic nevědí. Proto se s ním dnes seznámíme, to jen pro případ, že byste se vydali za sluncem a azurovým mořem na dovolenou snů třeba právě do Karibiku. Setkat se s ním ale můžete také v Jižní Americe či na jihu Spojených států.

stomeček

Mancinella obecná je opravdu nenápadný strom, který dosahuje výšky až 20 metrů. Statný strom má bohatě větvenou a rozložitou korunu plných listů, které připomínají listy jabloňové. Kvete krásnými drobnými kvítky, ze kterých vyrostou 4 centimetrové bobule, které jsou velmi podobné malým jablíčkům. Vyvarujte se však jejich ochutnání!

Není to jablko z ráje