Neposedný srub

Ačkoliv se Češi zdají cizincům studenými a nepřístupnými, nikdo mi nevymluví, že jsou svým založením velcí romantici.
o   Stačí si vzpomenout na doby trampování, které začalo jít do módy za první republiky.
o   Nebo vodácké výpravy, které trvají dodnes.
–         Pravda, někteří vodáci tomu dali tak trochu jiný smysl, ale to jsou lidé, kteří uznávají více jiné tekutiny.
–         Voda mezi ně nepatří.

srub

Touha po romantice se ale nevyskytuje pouze u lidí s rancem na zádech nebo pádlem v ruce.Romantická duše touží i po bydlení ve stylu dalekého západu. Také jste si všimli, že zejména na okrajích vesnic a na samotách začínají vyrůstat sruby? Nejsou to ale takové ty malé, do kterých se vejde jen jeden Johny a jeho Mary, ale jsou to v podstatě rodinné domy, které jsou ve stylu srubu.

dřevo

Jako v Kanadě

Člověk, který se rozhodne pro stavbu takového domu, by si měl uvědomit několik nevýhod, které s sebou toto bydlení přináší.

Nevýhody v průběhu stavby a krátce po jejím dokončení

·         Problémem je sesedání celé stavby. Ale jestliže si zvolíte opravdového profesionála, který má se stavbami podobného typu bohaté zkušenosti, nemusíte se ničeho obávat. Může se tomu vyhnout tím, že bude na stavbu používat dobře proschlé dřevo z borovice nebo smrku. Ale není důvod se vyhýbat například modřínu a jedli. Problém je v tom, že České firmy okoukaly technologii staveb od svých kanadských kolegů, kteří používají na stavbu dřevo nevysušené. To, zcela logicky, pracuje ještě dlouhou dobu. Stavba bude sedat v průběhu následujících tří let, ale za zcela stabilní ji lze pokládat až po pěti letech. První rok může dokonce seschnout až o patnáct centimetrů na patro.

koupelna

Nevýhody po dokončení prací a zahájení bydlení

Srub kanadského typu vypadá velice luxusně. Proto je potřeba ho dobře zajistit v době naší nepřítomnosti. Aby nelákal nezvané návštěvníky k prohlídce objektu.