Jako jízda na horské dráze

Pokud podnikáte, určitě se shodneme v tom, že podnikání je jako jízda po horské dráze. Nahoru, dolu, nahoru dolu. Je to také aktivita, u které se vyplavuje enormní množství adrenalinu. Zatímco u jízdy po horské dráze je to příjemné, v reálném životě méně. Mnozí podnikatelé úspěšně aspirují na infarkt nebo mozkovou mrtvici. Člověk na to prostě musí mít povahu, kdy dokáže některé věci házet za hlavu. Jinak to nejde. V podnikání to je prostě tak, že chvíli jste na vrcholu a chvíli máte pocit, že budete muset vyhlásit bankrot. Tak to v podnikání prostě chodí.
náklaďáky mercedes

Přemíra zakázek přináší problémy třeba i s logistikou

Co se výroby týče, období, kdy nemáte skoro žádné zakázky a tudíž zisky střídají období, kdy zakázek je přemíra. Kdyby se to dalo zprůměrovat, bylo by to optimální. Jenomže, když je období bez zakázek, musíte platit faktury, platy zaměstnanců a jdete do hlubokého mínusu. Když je zakázek přemíra, je to personálně, manažersky i logisticky enormně náročné i nákladné. Máte na výběr, buď donutíte pracovníky odpracovat si enormní množství přesčasových hodin s tím, že jim je proplatíte i se zvýhodněnou sazbou (což se Vám velmi prodraží), nebo část výroby přenecháte konkurenci (což se Vám také prodraží a riskujete, že přijdete o zákazníky). A to je jen část problému. Další problém je logistika. Vaše autodoprava není stavěná na tak rozsáhlou činnost. Rovněž nedisponujete dostatečným množstvím přepravních komponent.
zadek náklaďáku
Zcela jistě si v těchto chvílích kladete otázku, jak efektivně přepravit maximum zboží .
Rozhodně není důvod k obavám. Když není zbytí, vždy se můžete obrátit na odborníky, kteří Vám dokáží pomoci. Opravdu není důvod si dělat zbytečné starosti, protože skutečně vše má své dobré řešení a Vy rozhodně můžete být zcela bz obav.