Zlepšení paměti

Jsou mozkové funkce, bez kterých bychom vůbec nemohli fungovat. Mezi nimi jedna z nejdůležitějších je paměť.  Pokud máte pocit, že Vaše paměť není, co bývala, nebo ji jen chcete potrénovat či o ni trochu pečovat, můžete vyzkoušet její trénink, nebo výživové doplňky. Základním předpokladem její správné funkce je dostatek spánku a dodržování pitného režimu.

Trénink paměti
Pro správnou funkci je nutné paměť trénovat. Vhodná jsou různá cvičení v zapamatování obrázků či slov. Pokud si nevíte rady, můžete využít nabídky nespočtu kurzů a knih, které se touto problematikou zabývají.
Rubikova kostka
Výživové doplňky pro lepší paměť
Paměť můžeme zlepšit nejen tréninkem, ale i zevnitř, pokud zvolíme vhodné doplňky stravy. Mohou nám být nápomocné například ginkgo biloba, licithin, guarana nebo korejský ženšen

Ginkgo biloba
Ginkgo biloba příznivě ovlivňuje funkci mozku a nervové soustavy. Tradiční čínská medicína s touhle bylinou pracuje již po několik tisíciletí. Ginkgo biloba je strom, z něhož se využívají listy a je možné jej zakoupit ve formě tablet.

Lecithin
Dalším pomocníkem ve zlepšování paměti může být lecithin, který kromě vlivu na paměť také příznivě ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Lecithin se získává ze sójových bobů.

Guarana
Guarana v sobě kombinuje pozitivní vliv na paměť a zároveň má povzbuzující účinky. Proto je vhodným doplňkem například pro studenty při učení na zkoušky. Guarana, nebo-li paullinie nápojná, se vyskytuje v Jižní Americe a z rostliny se využívají semena, která se zpracovávají na prášek. Ten můžete přisypat například do smoothie.
mechanický mozek
Korejský ženšen
Ženšen nám může pomoci ke zlepšení fyzické i psychické kondice. Z rostliny se využívá kořen, který se dále zpracovává do formy potravinového doplňku.
Důležité je také hlídat si příjem všech vitamínů a minerálů a konzumovat vyváženou stravu.