Promyslete si program vší svatby!


Svatba je jedna z největších událostí našeho života. Každý chce, aby byla jeho svatba tou perfektní. Jaká bude vaše svatba? Bude malá, velká, bude v přírodě, na zámku, nebo třeba jen u vás na zahradě? Ať je to jakkoliv, každá svatba by si zasloužila větší nebo menší míru organizace. Místo je o první, co budete nejspíš řešit. Dnes máte neomezené možnosti a svatbu můžete konat prakticky všude. Nezapomeňte ale na to, že když se budete vdávat venku, budete potřebovat i něco pro mokrou variantu. V takovém případě vám může posloužit pronájem stanu na svatbu.

svatba

Mít záložní plán při nepříznivém počasí je důležité i pro to, aby váš program probíhal bez nějakého zaškobrtnutí. Je nutnost mít nějaký svatební program? Není, ale často je svatebními hosty velmi nadšeně vítán. Když už nic, můžete svatební program považovat za jakousi časovou osu, kterou se hosté řídí. Pokud chcete mít program a průběh svatby někde napsaný, můžete vytvořit svatební tabuli, kterou zavěsíte někde v konání svatby. Případně můžete nechat vytisknout a svázat svatební program třeba do podoby novin, nebo to může být jen jeden zdobný list. Co všechno se zahrnuje do svatebního programu?

svatba

Prakticky všechno, co se ten den stane. Nejčastěji to začíná obřadem. Ten je součástí každé svatby. A po obřadu už záleží na tom, co máte naplánované. Většinou pak následuje focení a svatební oběd. Pokud se ale koná obřad později odpoledne, může se jednat o svatební večeři, nebo třeba pouze raut. Jako další body programu bývají tradice, jako je rozbíjení talíře, únos nevěsty a samozřejmě také nejrůznější hry. Zahrnout můžete stahování podvazku, hledání nevěstiny nožky, svatební kvíz, svatební tombolu a spoustu dalších her. Pokud chcete opravdu vyšperkovanou zábavu, pozvěte si třeba nějakého zpěváka, baviče nebo kouzelníka, který vaši svatbu zpestří.