Zadejte úklidové firmě to, co sami nezvládnete


Úklidové firmy v Praze působí zejména v oblasti firemní, jejich služby vyhledávají různé subjekty počínaje kancelářemi a konče sportovními halami, výstavními síněmi či dokonce výrobními provozy. Uklízet a udržovat v čistotě je zapotřebí vše, co nějakým způsobem souvisí s lidskou činností a samozřejmě se úklid týká i domácností. Většina z vás si úklidové firmy v Praze ani nevšimne a doma uklízí po svém, ovšem mohou se vyskytnout situace, kdy se tato profese může hodit i vám.

mytí okna v paneláku

Jste po úrazu či delší nemoci – uklízet dům po operativním zákroku nebo s nohou v sádře, což je úrazový stav, co vyžaduje delší rekonvalescenci, je nejen únavné, ale i riskantní a nebezpečné. Jestliže je zapotřebí provést důkladnější úklid například před obdobím Velikonoc či Vánoc, anebo chystáte-li nějakou rodinnou oslavu, můžete úklidové firma zadat vaše přesné požadavky. Pouze vám připomínáme, že je vhodné úklidové práce rezervovat v předstihu raději několika týdnů.

vyprané úklidové prostředky

Koberce – běžná údržba povrchu koberců sáčkovým vysavačem není nikdy natolik důkladná, že by si poradila se všemi nečistotami. Mezi vlákny zůstávají zašlapány zbytky mastnoty, lidského potu, vlasů, chloupků, drobků z potravin a prachových částic. Toto vše se na vlákna přichytí jako důkladné lepidlo a koberec se pak musí čistit strojem. Samozřejmě je to možné ručně, ale stroj má vždy větší výkon a navíc je ruční čištění zdlouhavé a namáhavé. Dalším důvodem k vyčištění koberce je i zápach, vznikající z rozkladu tuku oxidací a z působení bakterií, které si pochutnávají na našem potu z chodidel a ponožek.

Okna – kdo za vás umyje okna, když bydlíte v sedmém patře? Otevřít okno dokořán, stoupnout si v chatrných pantoflích na vratké štafle a začít umývat horní okenní rám, je podobné, jako když stojíte na šibenici s oprátkou na krku. Stačí jen drcnout do štaflí, ztratit balanc a posunout nevhodně těžiště těla, a jste venku. Pád ze sedmého patra s velkou pravděpodobností nikdo nepřežije, leda že byste spadli do hustého a vysokého křoví, které ale pod každým domem k dispozici není.