Tři francouzské lokality, které musíte navštívit

Každý rok na mém seznamu navštívených míst samozřejmě nesmí chybět Francie. Tato země vám ovšem nenabízí pouze velkoměsta jako jsou Paříž, Marseille či Lyon. Každé místo má své zvláštní kouzlo a je něčím jedinečné, nemusí být vždy obrovské. Pojďme si tedy zmínit tři lokality, kam se musíte během své dovolené vydat i vy.
·         Sélestat
·         Reims
·         Rouen

ØSélestat
Malebné městečko v regionu Grand Est na úplném východě Francie. Sélestat není vůbec velké město, počet obyvatel nesahá ani přes hranici dvaceti tisíc, ale možná právě tím je kouzelné. Naprosto jsem si zamilovala klidné maličké uličky a úchvatnou, přímo pohádkovou architekturu. Každý domek je něčím specifický, ale přeci jen mají něco společného, jakýsi typický rys pro francouzskou architekturu. Pokud bych vám měla doporučit nějakou památku, byl by to určitě kostel svatého Jiří či kostel Sainte-Foy.

ØReims
Remeš, historické město v severovýchodní Francii něco přes 100 km od Paříže. Město leží rovněž v regionu Grand Est. Za zmínku jistě stojí Katedrála Notre-Dame de Reims, která patří k nejvýznamnějším církevním stavbám ve Francii a je zároveň také nejvýznamnější památkou vrcholné gotiky. Když už se vydáte do Remeše, musíte navštívit také Basiliku Saint-Rémi, v jejíž blízkosti se nachází archeologické muzeum.

ØRouen
Do Rouen jsem zavítala během našeho školního putování po Normandii před dvěma lety. Hlavní město Normandie se nachází asi 130 km severozápadně od Paříže, kterou jsme během naší cesty pouze projeli. Rouen bývá někdy označováno jako Hamburg Západu či Gotické Athény, protéká tudy řeka Seina. Roku 1431 zde byla upálena Johanka z Arku, na náměstí Vieux-Marché. Za dominantu města bývá považována raně gotická Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, kterou proslavil především Claude Monet cyklem 28 obrazů. Rozhodně Rouen, stejně jako dvě výše uvedené lokality, vřele doporučuji.