Kanibalistická minulost překrásného souostroví Fidži

Republika Fidžijské ostrovy byla během osmnáctého a devatenáctého století známá jako „Cannibal Islands“, tedy kanibalistické ostrovy. Byla tak zaváděna dokonce v mnohých mapách. Dnes je to však ideální a nikoli předražené místo na letní dovolenou. Proč? Všechny důvody vám záhy prozradíme.

·         Jedním slovem lidumilové
Je ovšem pravda, že domorodé obyvatelstvo v tomto označení není nevinně. Je poměrně známým faktem, že se zdejší lidé domnívali, že pokud člověk sní jiného člověka, většinou nepřítele, přenese to jejich sílu do jejich těla. Obyvatelé však také říkali, že lidské maso je velice chutné – až na bílé obyvatelstvo, jejich maso je prý nechutné!

Navíc praktikovali kanibalismus i mezi sebou. Například zemřel-li náčelník osady, byl zkonzumován, aby zůstal napořád ve své vesnici a aby jeho sílu nemohli použít nepřátelé proti vesnici. Společně s náčelníkem se nechaly sníst i jeho ženy.

Nechme minulost spát
Avšak někdy v polovině devatenáctého století obsadila ostrovy Británie a původní obyvatelé se přizpůsobili a smísili se s obyvatelstvem z Indie, kteří sem byli dovezeni jako otroci, aby zde pracovali na třtinových polích.

Můžete si vybírat!
Ostrovy Fidži leží v jihozápadní části Pacifiku. Je jich celkem na tři stovky a jsou většinou sopečného a korálového útesu. Sezona tu trvá od dubna do října, počasí je zde tropické a suché.
–          Ubytujte se v Modré laguně, je to nejspíš nejkrásnější oblast Fidži s výhledem na volné moře
–          Obyvatelstvo je velice přívětivé, všichni se usmívají, zdraví vás a také děkují
–          Na uvítanou se zde podává výborná káva, která však není z kávových bobů, ale ze speciální pacifické rostliny
–          Ochutnejte mnoho zdejších specialit, například jovo, pokrm z ryb a koření

Přejete si poznat místní obyvatelstvo?

Nebojte se, kanibalismus se zde již devět generací nepěstuje. Obyvatelstvo je příjemné, rádi vás pozvou do svých chalup z rákosu.