Vybíráme sedací soupravu

O tom, že jedná o prvek, kde se bude scházet celá rodina, přátelé, návštěva, asi nemá cenu diskutovat. K tomu je taková sedací souprava předurčena. Jak ovšem vybrat tu správnou, která nám poskytne všechno, co od ní očekáváme? Nákup je třeba si promyslet a není od věci si vše dobře naplánovat, co vlastně od tohoto prvku budeme očekávat.

rovná elegantní sedačka

1. Zaměříme se na rozměry

To je vcelku první krok, který musíme udělat, jelikož trh skutečně nabízí velké množství sedacích souprav. Je třeba správně zvážit, kam ji umístíme a kolik zabere místa. Aby se k ní pohodlně mohlo zajít, tak je třeba se zaměřit i na to, aby u ní bylo dostatečné místo. Jde o to mít prostor na sezení nebo procházení. Zjistit se dá všechno velmi jednoduše. Postačí nám k tomu maskovací páska, která se používá například na malování při oddělení barevných odstínů. Vyznačíme si zhruba obrysy sedací soupravy, křesílek nebo podobných modulů. Zjistíme rázem představu o tom, kolik místa to zabere, a tudíž můžeme znát přibližné rozměry sedací soupravy.

2. Styl a barva

Sedací souprava rozhodně musí ladit k celkovému stylu bytu. Tady si musí majitelé určit sami, která barva nebo dokonce i provedení kvalitní sedací soupravy jim bude nejvíce vyhovovat. Přirozeně se dá ještě oživit doplňkovým materiálem, jako jsou různé přehozy, polštáře a podobně. Nicméně jasná představa by měla být ještě před návštěvou samotného obchodu.
velká sedací souprava rohová a prostorná

3. Další rozhodující údaje

Výběr sedací soupravy si můžeme ještě trochu zúžit. Víme zhruba velikost, styl, barvu, teď můžeme volit ještě, zdali chceme rozkládací, s úložným prostorem, jaký materiál nám bude vyhovovat. Rozhodující může být dokonce i to, zdali chceme mít sedací soupravu spíše při zemi nebo na viditelných nožičkách. To všechno nám pomůže nabídku vyfiltrovat a pořídit si pohodlnou sedací soupravu přesně na míru.