Vybrat si vhodné zábradlí není vůbec snadná věc

Schody jsou určitou spojnicí mezi patry v domě nebo pomocníci pro vzestup na vyšší úroveň a poté přirozeně sestoupení. Aby chůze po nich byla zcela bezpečná, tak je nutné se soustředit i na zábradlí na schodiště, které rozhodně není pouhým estetickým doplňkem, ale především plní bezpečnostní funkci. Na schodech se dá snadno uklouznout nebo špatně šlápnout, kdyby ovšem zde právě nebyla žádná zábrana, dopadlo by to pro nešťastníka špatně. Pád z výšky by mohl skončit úrazem nebo i v horším případě smrtí. Madlo na zdi zase na oplátku pomáhá v chůzi, kdy se ho člověk může přidržovat a tak postupovat bezpečně po schodech.

železné zábradlí

Kovové zábradlí

Patřilo mezi asi nečastější prvky prvotních obytných domů. Kov byl různě vytvarovaný a mnohdy byl s doplňkem dřeva. V dnešní době se mnozí k němu stále navracejí, ale kombinace již není jen se dřevem, ale i kamenem nebo sklem. Poslední dobou schodištím vévodí zábradlí z oceli.

Nerezové zábradlí

Vypadá velmi elegantně a dokonce není potřeba ho ani příliš leštit, postačí jej setřít a suchým hadříkem vyleštit. Velmi oblíbené je s bezpečnostním sklem a také v kombinaci s kovem. Takový prvek se hodí do rodinných sídel.

Hliníkové zábradlí

Tento materiál se stává hitem nejen v domácnostech, ale i na firmách nebo venkovních prostorách. Není ani divu, jelikož materiál je to lehký, dobře se s ním pracuje a navíc se dá na něj plně spolehnout, tudíž je bezpečné a konec konců i cenově dostupné.
zábradlí se skleněnými výplněmi

Dřevěné zábradlí

Přírodní klasika má zajisté svoje kouzlo a ještě daleko větší bude, když bude v kombinaci s jiným materiálem. Dřevo by nemělo být měkké, ale spíše tvrdší jako dub nebo buk. Sice finančně bude o trochu dražší, ale na druhou stranu odolnější.

Skleněné zábradlí

Luxusní, vzdušné a téměř nerozbitné. V interiéru působí skutečně komfortně a není třeba mít větší obavy o tom, že se jedná o křehký materiál, je totiž především tvořen s bezpečnostním atestem a drží pohromadě ještě jištěno bezpečnostní fólií. I kdyby došlo k poškození, tak tato fólie kousky skla podrží až do výměny.