Co hmyzu nevoní

Každým rokem lékaři varují před nebezpečnými parazity, kteří na nás mohou čekat v přírodě. Ale nejen klíšťata nás mohou ohrožovat. Určitě už každý z nás zažil den, kdy hned po příchodu do lesa na nás zaútočila hejna protivných mušek nebo komárů.
·        A veškerá radost z pohybu v přírodě vezme za své.
·        Ruku na srdce – postříkali jste se před odchodem z domova nějakým přípravkem na odpuzování hmyzu?
·        A přitom je jich na našem trhu takové množství.
útok hmyzu
Možná, že vás odrazuje to, že byste na sebe museli cákat chemii. A kromě toho některé přípravky odpuzují nejen hmyz, ale i ostatní tvory. Člověka nevyjímaje. Ale i to lze jednoduše vyřešit. Stačí si vyrobit svůj repelent, který je na úplně jiném základě. Jak známo, hmyz odpuzuje hřebíček. Malé koření, které je známé svým mnohostranným využitím. Například se jím léčí úspěšně i zánět zubů.
·        Na výrobu repelentu potřebujeme obyčejnou Alpu, do které nasypeme třicet až čtyřicet kousků hřebíčku a necháme louhovat.
·        Neuvěříte, jakž přírodní, a hlavně příjemný parfém, si tímto způsobem vyrobíte.
–         Ovšem, pouze pro savce.
–         Hmyzu budete natolik nepříjemní, že se vám vyhnou velkým obloukem.
stříkání repelentu

Malé fígle pro ochranu zdraví

Dalším způsobem, jak se vyhnout pobodání hmyzem, je použít bylinky a ocet. Vyberte si bylinku, která je vám nejpříjemnější – v nabídce je
–         pelyněk
–         levandule
–         šalvěj
–         rozmarýn.
Můžete si udělat i bylinnou směs. Hrst bylinek přelijte horkou vodou a nechte vychladnout. Poté do výluhu nalijte dvě polévkové lžíce octa. Jablečného, kvasného lihového nebo jakéhokoliv jiného. Každé dvě hodiny se opětovně natřete a máte vyhráno. Hmyz poletí na jinou adresu. Jestliže nemáte dostatek času (nebo vás podobné alchymistické pokusy nebaví) pak můžete vyzkoušet něco docela jednoduchého.
·         Vložte si do kapsy anýzové nebo levandulové semínko a sem tam ho promněte mezi prsty.