Dopřejte si přírodní kosmetiku

Stále oblíbenější je přírodní kosmetika. Lidé si více váží svého zdraví a snaží se o něj co nejlépe pečovat. K tomu patří právě použití přírodních prostředků. Nezřídka utratíme nemalé sumy za krémy a přípravky, které nakonec příliš nefungují. Zkusme důvěřovat přírodě a používat bylinné prostředky, které používaly již naše babičky a jsou ověřené. Například jojobový olej je téměř zázračný. Pro pokožku je velmi příznivý, protože obsahuje mastné kyseliny a vitamín E. Je doporučován dokonce dermatology. Použít ho můžete bez obav pro všechny typy pokožky. Ani muži se jojobovému oleji nemusí vyhýbat. Olej zklidní pokožku po holení.

plátky okurky

Tee tree olej patří mezi často používané přírodní prostředky. Ocení ho hlavně ti, kteří trpí na afty, opary. Zařadit byste ho měli i do lékárničky. Zmírní následky bodnutí hmyzem, pomáhá léčit drobné rány a poranění.

Možná vás překvapí, že mezi přírodní prostředek, který blahodárně působí na naši pokožku, patří jasmín. Tradovalo se, že jasmín dokáže ženám zachovat věčné mládí a krásu. Popíjením jasmínového čaje určitě nic nezkazíte. Prospěje nejen vaši pleti, ale pomůže vám i při léčbě nachlazení a kašli. Dáte-li si hrnek jasmínového čaje před spaním, bude se vám lépe spát.

Rostlinné oleje by měli patřit do našeho jídelníčku zcela samozřejmě. Zkuste pro jednou použít slunečnicový olej místo krému na obličej. Nebo si promažte olejem suchou kůži na rukou a nohou. Pokožku ochrání před nepřízni počasí. Nemusíte se obávat žádné alergické reakce.
tužebník jilmový a měsíček

Zdánlivě obyčejná okurka se může stát pro vaše zdraví dalším nepostradatelným pomocníkem. Možná vás překvapí, že obsahuje vitamín C a B. Semínka z okurky obsahují dostatek vlákniny, aby chránily naše střeva a trávicí ústrojí. Okurka vás nejen osvěží, ale přiložíte-li si plátek na oční víčka, zbavíte se otoku a zarudlých očí.