Jak vybrat nosič na kola?

Nosiče jízdních kol jsou nezbytným doplňkem všech milovníků cyklistiky. Vždyť také jak jinak by své miláčky dostali do místa určení? V zavazadlovém prostoru už je tak málo místa na zavazadla s oblečením, případně jídlem. Je hned několik typů těchto zařízení. Jaký si vybrat?jízda na horském kole v terénu
Velmi častým řešením je přeprava kol pomocí příčníků na střeše automobilu. Tato varianta s sebou totiž přináší hned několik výhod: kola se neznečišťují od vozovky, je snadný přístup do kufru, jeden přístroj slouží pro jedno kolo, přičemž celkem lze přepravovat až pět kol, jsou cenově výhodné, lze je používat na více typech automobilů. Nevýhodou je pak složitější montáž, horší jízdní vlastnosti auta a vyšší spotřeba auta. Také je třeba myslet na výšku, takže auto s koly na střeše nepůjde zaparkovat v garáži či parkovacích domech.
Nejvíce praktické řešení je umístění nosičů na tažné zařízení – jednoduše se pomocí páky nebo šroubů přichytí na kouli. Tato montáž je nenáročná, zvládne ji i laik. Je možnost si pořídit zařízení, které se dá sklopit, což umožní snadnější přístup do kufru. Tato varianta uveze až čtyři bicykly. Bez problémů můžete parkovat v garáži či podzemních parkovištích. Jedná se o nejvíce univerzální řešení, ale také toto s sebou přináší několik nevýhod: kola se spíše ušpiní, než u předchozí varianty, výhled zadním oknem je zhoršený, jedná se o finančně náročnější variantu.siluety jedoucí na kole
Další možností je umístění na zadních dveřích vozu, což je řešení vhodné pro převážnou většinu automobilů. Výhodou je, že výška auta zůstává stejná, proto nejsou omezení v parkování. Zařízení se snadno instaluje a také skladuje. Jistě potěší také nízká pořizovací cena. Na druhou stranu je zde jedna velká nevýhoda, a to především ve špatném či žádném přístupu do kufru auta. I zde platí omezený výhled zadním oknem.
Nosič na tažné zařízení amsa.cz lze pořídit velmi snadno. Výběr je široký, nabídka skýtá skutečnou kvalitu za dobrou cenu. Pokud jste se tedy rozhodli pro tento typ přepravy jízdních kol, určitě si zde vyberete.