Může běžný člověk používat satelitní sledování

Představa, že člověk může použít satelitu, aby sledoval pohyb nějaké osoby v reálném čase, je poměrně naivní. Satelitní sledování rmc-system.com má totiž spoustu much, které nejsou na první pohled patrné. Pojďme si je tedy přiblížit.

V první řadě je potřeba vzít v úvahu, že kamery, které jsou podle filmů na satelitech umístěné, by rozhodně nemohly poskytnout dostatečnou kvalitu obrazu. Musíme vzít v úvahu, že by musely proniknout silnou vrstvou atmosféry a případně i oblačností, nehledě na to, že by nebyly schopny vyprodukovat z tak https://www.sport.cz/fotbal/evropske-ligy/clanek/951098-fotbalovy-brest-vsadil-na-ceske-trenerske-duo-cilem-je-priblizit-klub-evropskym-poharum.html ové výšky tak ostrý obraz.satelit se solárním napájením

Navíc je tu ještě ten fakt, že vzhledem k faktu, že země je kulatá a satelity se nacházejí obvykle na nižší orbitální dráze, není rozhodně v jeho silách pokrýt celý povrch planety. Je to fyzicky naprosto nemožné, a to platí i pro spolupráci několika různých družic.

O něco realističtější situace ve filmech je ta, kdy se hrdina pomocí satelitů nabourá do pouličních kamer a ke sledování používá je. To se může zdát možné, koneckonců kamery jsou v dnešní době na každém rohu. Avšak i tento přístup má mnoho háčků.

Tím prvním je, že navzdory všeobecnému přesvědčení, opravdu celá planeta není pokryta kamerami. Zvláště na okrajových částech v malých městech, vesnicích či v menších uličkách nebývají nainstalovány. To znamená, že by stačilo, aby sledovaná osoba došla do některé z těchto oblastí a byla by v bezpečí.

Dále je zde ten fakt, že navzdory tomu, co se nám filmy snaží říci, tyto kamery nemají otočné podstavce ani možnost přiblížení či dokonce změny zaostření. Tyto fakty vytváří slepý bod, který lze bez problému využít.

Skutečností také je, že my lidé trávíme většinu času uvnitř budov, ať už doma, v práci, při zájmových činnostech či ve škole. A většina těchto míst nemá kamery nainstalovány. A pokud ano, používají své vlastní servery, které jsou odlišné od těch, používaných pro ty pouliční. Od hackera by to vyžadovalo, aby doufal, že každá budova, do které dotyčná osoba vstoupí, má svůj bezpečnostní kamerový systém, a pokud ano, pak se do něj složitě dostávat.věž s anténami pro příjem ze satelitu

Jak je vidět, sledování osob pomocí moderních technologií není tak snadné, jak se může podle filmů zdát. Nemusíme se tedy alespoň prozatím bát, že někdo bude hlídat každý náš krok. Tak daleko zatím skutečně ještě nejsme.