Maminčin mazánek

Stává se to často. Jednoduše ne každému se poštěstí, aby se ihned po ukončení studia mohl nastěhovat do ,,vlastního“. Nemusíte se za to rozhodně stydět. Pokud se svými rodiči máte dobrý vztah, prospěje to oběma stranám. Jaké jsou výhody a nevýhody bydlení s rodiči? A co na to říkají psychologové?
projev soudržnosti

Vítej doma, synku!

Většinou je bydlení s rodiči po dovršení třiceti let věku typické spíše pro pány. Zkrátka si nenašli partnerku a svou práci mají v rodném městě. Pokud mají rodiče volno ve svém rozlehlém domě, není zatím důvod investovat do vlastní nemovitosti a osamostatnit se. Výhody jsou například takové:

  • Maminka si Vás rozmazluje. Zase má své dítě doma a vzhledem k tomu, že od Vás nemá vnoučata a nemá se o koho starat, i když by moc chtěla, tak si tuto svou naplněnou povinnost užije na Vás.
  • Každý den máte uvařeno. Nemusíte se trápit tím, že už čtvrtý den za sebou máte k večeři instanční polévku z Lidlu.
  • Maminka Vám vypere oblečení, vyžehlí a uklidí.
  • Doma na Vás nečeká tolik povinností a neplatíte tak vysoký nájem. Pokud Vaši rodiče bydlí ve vlastním bytě, platíte většinou jen směšnou částku za služby, vodu a elektřinu.

Je to darmožrout!

Někdy je návrat dospělého dítěte domů spíše utrpením pro rodiče. Často se stává, že člověk ani nemá zaměstnání a jen se na svých starých rodičích přiživuje. Tito lidé nemají zájem o práci a zvykli si na to, že o ně bude za každou cenu postaráno. Rodiče se svých dětí pak bojí, bojí se jim říci, že by dotyčný nebo dotyčná měl začít pracovat.

  • Vaše rodiče to může finančně velmi zatěžovat.
  • Pokud se doma k práci moc nemáte, je to zajisté problém.
  • Rodiče Vás mohou kdykoliv vyhodit, protože s nimi většinou nemáte uzavřenou žádnou smlouvu a bydlíte takzvaně jen na ,,dobré slovo“.
  • Ostatní si o Vás budou myslet, že jste absolutně nesamostatný jedinec, kterému se životem musí i ve třiceti letech pomáhat maminka a tatínek.
  • Bydlení u rodičů není rozhodně atraktivní. Výzkumy prokázaly, že pokud žena zjistí, že muž, o kterého má zájem, bydlí se svými rodiči, většinou ho opustí.

láska k synovi
Psychologové doporučují se k rodičům nevracet a začít novou kapitolu života klidně sám. Velice to prospívá individuálnímu vývoji jedince.