První svého druhu v České republice

Stezka v korunách stromů Lipno přivítala první návštěvníky již v létě 2012. Stala se tak první stezkou tohoto druhu na území České republiky. Stezka je velmi citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenské přehrady a nabízí krásný výhled na samotnou přehradu, Šumavu, Novohradské hory a při dobré viditelnosti i na vrcholky Alp. Lávka je bezbariérová a její délka je 675m. Postupně budete stoupat, až se dostanete do výšky 40 metrů, kde na Vás čeká devítihranná vyhlídková věž, i ta je stejně jako celá stezka bezbariérová.
cesta do korun stromů

Co nabízí stezka korunami stromů dětským návštěvníkům?

Při stavbě stezky bylo myšleno i na dětské návštěvníky. Během cesty se můžete zastavit u 11 adrenalinových a vzdělávacích zastávek. Nabízí se Vám tak možnost rozšířit si s dětmi znalosti v oblasti přírody, ekologie či funkce lesa. Ve výšce 24 metrů jsou umístěny tři zastávky s lanovými prvky, na kterých si pro změnu děti mohou vyzkoušet svou odvahu a šikovnost. Skvělý zážitek si můžete s dětmi dopřát i díky suchému tobogánu, který měří 52 metrů a prochází středem vyhlídkové věže.
stezka Lipno

Stezka je otevřena po celý rok a v každém ročním období Vám nabídne trochu jiný výhled a zážitek. V létě se ke stezce můžete dopravit pomocí lanovky, po turistické stezce či cyklotrase. Využít můžete také tzv. Stezkabus, což je ideální varianta pro lidi s omezenými pohybovými možnostmi. Nahoře si dále můžete půjčit terénní koloběžku, na které se svezete z kopce dolů a následně ji vrátíte. V zimě je Vám umožněno „odběhnout“ si na stezku přímo ze sjezdovky. Zcela zdarma Vám budou zapůjčeny pohorky, do kterých se přezujete z lyžařských bot a lyžařské či snowboardové vybavení zanecháte v úschovně.
stezka nad stromy

Pokud k Lipnu vyrážíte ať už na letní či zimní dovolenou, měla by se stezka korunami stromů stát jedním z Vašich turistických cílů. Je pro Vás otevřena každý den od 10.00 až do odpoledních a přes léto i večerních hodin. Přes léto si dokonce můžete užít tzv. Noční stezku.