Stratenská hornatina na Slovensku

Slovenský ráj, nebo také Stratenská hornatina, je oblast plná hlubokých kaňonů, vyhlídek, nádherných panoramat, vodopádů, ale také hustých lesů. V lůně divoké přírody se neztratíte díky různým žebříkům, schůdkům a řetězům, které se zde nacházejí. Slovenský ráj je rovněž národním parkem, který funguje od roku 1988, přičemž chráněnou krajinnou oblastí se stal už v roce 1964. Ve Stratenské hornatině se nacházejí tři místa, která by měl každý turista rozhodně navštívit, aby neodjížděl s pocitem, že krajina Slovenského ráje je srovnatelná s každým českým lesem.
slovenské Tatry

Suchá Belá

To je místo, které se zalíbí snad každému. Připravte se na náročnou túru, ale zároveň krásnou procházku, která vás čeká v roklině Suchá Belá. Nejprve půjdete říčním korytem, v němž ještě protéká trocha vody, ale zejména, když řádně prší. Je třeba vážit každý krok, abyste našli správný kámen a nešli zbytek dlouhé túry v mokrých botách. Stezka přes Suchou Belou je plná svislých i šikmých žebříků, které jsou jak dřevěné, tak i kovové. Chvílemi je třeba přidržet se řetězu, obzvlášť když tady prší jako z konve. To potom po skále a kamenech nohy kloužou až neuvěřitelným způsobem. Právě to jsou ty báječné překážky, které z túry Suché Belé dělají zajímavý zážitek. V korytě Suché Belé je hlavně několik vodopádů, a kdo dokáže obdivovat přirozený život přírody, jako například množství popadaných stromů přes koryto řeky, bude se tato túra dozajista líbit.
potok v Tatrách

Tomášovský výhled

Tomášovský výhled je velmi fotogenické místo. Je to skála, která se tyčí až dvě stě metrů nad řeku Hornád. Dostanete  se sem z Průlomu Hornád, přičemž překonáte sto čtyřicet šest výškových metrů, což vůbec snadné není. Ale za ten výhled do kraje, pokud je hezké počasí, to rozhodně stojí. Tomášovský výhled mají v oblibě jak turisté, tak lezci, kteří tu najdou množství cest, jak se nahoru mohou dostat.