Ženy, nestyďte se za své potíže

Existuje celá spousta zdravotních problémů, které se v dnešní době vyskytují. Přesto všechno se ale o nich na takové veřejnosti nemluví. Důvodem je nejspíše stud. Za mnohé z nich ale člověk opravdu nemůže a rozhodně si je nezapříčinil tím, že by se choval nezodpovědně.
Jedním z problémů, který poskytuje hlavně ženy, je vaginální suchost .
tři ženy se šampusem
Možná jste o tom ještě nikdy neslyšeli. Důvod, proč tomu tak je, je jasný. Také patříte mezi ty ženy, které o tom s nikým nemluví a to ani se svou nejlepší kamarádkou?
Každá z nás v tomto případě dělá, že se jí to vlastně vůbec netýká. Přitom se s tímto problémem setkala již nejedna žena. Svému lékaři se ještě žena nějakým způsobem svěří, ale ze 100% žen pouhých 15%. Je to opravdu smutné. Tento problém ale lze velmi jednoduše odstranit. Stačí si pořídit nějaký vhodný krém nebo gel. Výběr závisí pouze na vás.
Vaginální suchost je ale něco, co nepostihuje ženy pouze při sexu, ale i v běžném životě. Projevuje se svěděním, prasklinami nebo pálením. Rozhodně se nejedná o nic příjemného. Při sezení se dokonce mohou objevit bolesti.
veselý hovor
Jestli přemýšlíte nad otázkou, zda je lepší gel nebo krém, pak je důležité uvědomit si, že gelové přípravky jsou vyrobeny na bázi vody, což přináší dva efekty. Jeden je žádoucí a ten druhý již mnohem méně. Tím žádoucím je myšleno okamžité ochlazení a tím druhým, že v něm není žádná promašťující nebo alespoň ošetřující látka.
Samotní odborníci doporučují nehormonální krémy, které přinášejí dokonce i zvláčnění a vyživení sliznice.
zapálená prskavka
Tímto problémem trpí zejména ženy v menopauze. Je mnohem lepší, když jste na něco takového předem připraveni, protože nikdy nevíte, kdy něco takového může potkat i vás. V menopauze totiž vaječníky přestávají plnit svou funkci. Úbytek estrogenu tudíž vede ke snížení produkce poševního sekretu. Pomoc by ale mohly také vaginální zvlhčovače, které jsou opět nehormonální.